Rayo Vallecano – Getafe Maç Analizi! (21 Ekim)

Vallecano genellikle evinde oynadığı maçlarda hücum futbolunu tercih ettiği için çok gollü maçlar çıkarıyor ancak dış sahada bu durum tamamen farklı. Ancak şunu söyleyebilirim ki kendi evlerinde oynadıkları hücum futbolu işlerine hiç yaramadı. Daha kendi evlerinde galibiyetleri yok. Sınırlı güçleri var ve ligde kalmak istiyorlarsa kendi evlerinde hücum futbolundan vazgeçmeleri lazım. Hele ki bugün Getafe karşısında böyle bir anlayışla sahada olurlarsa kazanmaları bir yana puan almaları da çok zorlaşır. Alvaro Medran cezalı.

Getafe inişili çıkışlı sonuçlar alıyor ancak onlar için kesin söyleyebileceğimiz tek şey ne olursa olsun savunma futbolundan kopmamaları. Ligde oynadıkları sekiz maç da 2.5 ALTI bitti. Getafe’yi lige tekrar çıktıklarından beri çok seviyorum çünkü ne olursa olsun her maçta oyunun içinde bir şekilde kalabilmeyi beceriyorlar. Yani neredeyse her maçın 85. dakikasına heyecanla giriliyor. Bugün Vallecano deplasmanında kazanama serilerine son vermek isteyecekler ama bu durum biraz da rakip takımın hangi oyunu seçeceğine göre değişim gösterecek. Francisco Portillo ve Djene Dakonam sakat.

Vallecano’nun açık bir futbolla maça başlaması sonunu getirir. Bu yüzden daha çok savunmaya önem veren bir anlayışla sahada olmalarını bekliyorum. Bu yüzden 2.5 ALTI ideal.

Tahmin: 2.5 ALTI(1.50)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Sevilla Maç Analizi! (19 Ocak)

Real Madrid çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Takımdaki sakatların sayısının bir türlü azalmaması ve beklenen transferlerin …

Bir Cevap Yazın

Kapat