Boston Celtics – Sacramento Kings Maç Analizi! (15 Mart)


Boston Celtics takım içi sorunlarıyla beraber 5.sıraya kadar düştü. Sezon başında Doğu’nun en büyük favorisiyken şimdi sorunlu durumdalar. Ancak son maçlarda iyi sonuçlar alarak bir nebze toparladılar. Üst üste 4 deplasman maçı oynayıp 3’ünü kazandılar ki en önemlisi Golden State’i 95-128 gibi bir skorla perişan etmeleriydi. Son maçta ise tam 140 sayı yiyerek Clippers’a mağlup oldular.

Sacramento için acaba playoff sürprizi yaparlar mı derken artık iyice uzak kaldılar. 9.sırada olmalarına rağmen 8.Clippers ile aralarında çok fark var. Onlar da sezon içinde kısıtlı kadrodan çok iyi verim alma konusunda tepelerde yer alıyorlar. Özellike De’Aron Fox ve Hield’ın performansının yükselişi takıma direkt olumlu katkı yaptı. Son maçta Wizards’a 121-115 kaybettiler.

Boston Celtics’in yeri garanti diyebiliriz. Ancak önlerindeki Philadelphia’ya karşı saha avantajını almak için neredeyse hata yapmamaları gerekiyor. Sacramento son maçlarda iyi dirense de Boston’ın artık çok ciddi oynayacağını düşünüyorum. İlk yarıdan maça iyi başlarlar.

Tahmin: İy1 (-3.5)

İlginizi Çekebilir

Galatasaray DS – Beşiktaş SJ Maç Analizi! (23 Mart)

Galatasaray geçtiğimiz hafta Afyon deplasmanından galip ayrılarak 11.galibiyetini elde etti. Maç eksiğiyle 5.sırada yer alıyor. …

Bir Cevap Yazın

Kapat